Amerykanie bankrutują

Home Broker włącz . Opublikowano w Makroekonomia

Trudna sytuacja ekonomiczna w Stanach Zjednoczonych oznacza dramat dla wielu rodzin. Boom kredytowy doprowadził do niekontrolowanego zadłużenia. Moda na konsumpcję ponad stan odebrała rozsądek społeczeństwu i bankowcom. Mnożą się więc bankructwa.

Owoce Biznesu

Jan Mazurek, Główny Analityk Investors włącz . Opublikowano w Aktualności

Owoce BiznesuDom Inwestycyjny Investors jest aktywnym uczestnikiem akcji edukacyjnej przeznaczonej dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w ramach projektu „Owoce Biznesu” realizowanego przez Fundację Obserwatorium Zarządzania.

Banckructwo Ameryki i triumf złota

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

Im słabszy dolar, tym silniejsze złoto. Drożeje ono nie tylko w dolarach, lecz również w euro. W ciągu 12 miesięcy wyceniane we wspólnej europejskiej walucie podrożało o blisko 1/4.

Złota hossa trwa w najlepsze - jak długo?

Maciej Bitner - Wealth Solutions włącz . Opublikowano w Inwestycje alternatywne

W mijającym tygodniu złoto z impetem przekroczyło rekord wszechczasów, ocierając się  w czwartek nawet o poziom 1060$ za uncję. Co mogłoby uzasadniać taki zdecydowany ruch i czy należy się już zacząć przyzwyczajać do ceny żółtego metalu powyżej 1000$?

Recesja typu V - nadzieja umiera ostatnia

Bartosz Stawiarski, Wealth Solutions włącz . Opublikowano w Komentarze

Całe lato na czołowych parkietach giełdowych upłynęło pod znakiem prawie niezachwianych wzrostów podsycanych tonami banknotów drukowanych na masową skalę. Polityka kreowania papierkowego bogactwa po pęknięciu bańki internetowej została już zdezawuowana przez ubiegłoroczny krach. Jednak monetarni decydenci (zwłaszcza w USA) nadal przekonani są o jej cudownym działaniu.

Złoto kontra nacjonalizacja

Jan Mazurek włącz . Opublikowano w Aktualności

W czwartek złoto spadło poniżej poziomu 900 dolarów. Kontrakty grudniowe zamknęły się po kursie 886,5 dolarów. Złoto zyskało w ciagu trzech dni 90 dolarów w pierwszych trzech pierwszych dniach tygodnia, gdy inwestorzy zwrócili swe zainteresowanie ku kruszcowi, jako ostoi wobec grożącego kryzysu.

Whisky coraz mocniejsza

Money.pl włącz . Opublikowano w Aktualności

Polacy coraz chętniej sięgają po whisky. Sprzedaż tego trunku rośnie najszybciej spośród wszystkich alkoholi. Według firmy badawczej AC Nielsen cały polski rynek alkoholu jest wart około 20 mld złotych. Między czerwcem 2006 r. a majem 2007 r. urósł aż o 15 proc. Zdecydowanymi liderami są piwo i wódka, które mają blisko 90 proc. udziałów w dynamicznie rozwijającym się rynku. Trzecie w zestawieniu wino z 6 proc. udziałem jest już daleko z tyłu.

Powiązane artykuły